Rozkładane kanapy – jakie są ich rodzaje?

polecane produkty

Rozkładana sofa z funkcją spania Eropi

Rozkładana sofa z funkcją spania Eropi

9862.14 PLN
Dostępność do 45 dni
Dodaj do ulubionych
Stylowa rozkładana sofa Johnny

Stylowa rozkładana sofa Johnny

3719.26 PLN
Dostępność do 45 dni
Dodaj do ulubionych
Rozkładana sofa Bridjet w kolorze szarym

Rozkładana sofa Bridjet w kolorze szarym

2892.44 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Szara rozkładana sofa narożna Sofie

Szara rozkładana sofa narożna Sofie

5425.46 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Kanapy do salonu rozkładane to element wyposażenia mieszkania, który zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie zarówno dniem, jak i nocą. Dlatego są zawsze brane pod uwagę podczas urządzania pokoju dziennego. Wybór właściwego modelu kanapy rozkładanej zależy m.in. od tego, jak często zamierzasz ją wykorzystywać. Czy będziesz spał na niej każdej nocy, a może będzie przeznaczona jedynie dla gości?

Jeśli chodzi o rodzaje nowoczesnych kanap rozkładanych, to jest ich mnóstwo! Różnią się mechanizmem rozkładania, sposobem przechowywania pościeli, wielkością, kształtem, czy też stylem. W tym artykule opisujemy różne modele sof z funkcją spania z uwzględnieniem wspomnianych aspektów. Podpowiadamy także, jakie cechy tych mebli przeanalizować, podczas poszukiwań idealnej kanapy rozkładanej do salonu!

Co wziąć pod uwagę wybierając kanapę rozkładaną?

Nowoczesne kanapy rozkładane to połączenie wygody i wspaniałej prezencji. Różnorodność opcji, jaką możemy znaleźć w sklepach meblowych, może wywołać w głowie niemały chaos. Dlatego też warto sporządzić listę kwestii, które należy sprawdzić, zanim zdecydujesz się na zakup tej konkretnej kanapy rozkładanej do salonu. Oto spis aspektów, których nie możesz pominąć:

Rodzaje mechanizmów w kanapach rozkładanych do spania

Istnieje kilka opcji systemów rozkładania, wykorzystywanych do produkcji tych niezwykle funkcjonalnych elementów wyposażenia. Oto najpopularniejsze:

Czytaj także: Sofy z funkcją spania - wnętrzarski hit czy kit?


Kanapy rozkładane z pojemnikiem na pościel czy bez?

Jak już dobrze wiesz, kanapy rozkładane do spania mogą mieć opcję przechowywania bądź nie. Co trzeba wiedzieć i przeanalizować przed dokonaniem wyboru?

Kanapy rozkładane z pojemnikiem na pościel są na pewno dużo bardziej praktyczne. Nie musisz martwić się, gdzie schować dodatkową kołdrę i poduszki. Wszystko to jest pod ręką. Jeśli jednak w oko wpadł Ci model rozkładanej kanapy bez skrzyni pościelowej, to nie jest to sytuacja bez wyjścia. Zwłaszcza jeśli mała kanapa rozkładana ma być ukłonem w stronę potencjalnych gości, a sam masz łóżko w sypialni. Łoża sypialniane mają zwykle bardzo dużo miejsca do przechowywania i zmieszczą się tam również piernaty dla gości! Możesz też trzymać dodatkową pościel w szafie lub ukrytym zakamarku.

Warto pamiętać, że kanapy rozkładane z pojemnikiem na pościel są często cięższe, zarówno pod względem realnej wagi, jak i wizualnie. Mogą mieć też większe gabaryty. Takie rozkładane kanapy sprawiają wrażenie bardziej masywnych i osadzonych w podłodze. Nie jest to oczywiście jednoznaczna wada – to raczej cecha, o której powinniśmy pamiętać. Jeśli zależy Ci na kanapie rozkładanej do salonu z designerskim sznytem, to może okazać się, że jej forma i kształt wykluczają możliwość umieszczenia w nich skrzyni pościelowej. Takie działanie mogłoby bowiem wpłynąć na lekkość wizerunku i spektakularny charakter tego elementu wyposażenia.

Czy warto kupić kanapę rozkładaną do salonu?

Nowoczesne kanapy rozkładane to przede wszystkim meble eleganckie i wielofunkcyjne. Można z nich korzystać zarówno podczas popołudniowego relaksu z książką, jak i wygodnie się na nich wyspać.

Zakup rozkładanej kanapy wart jest przemyślenia nie tylko wtedy, kiedy często przyjmujesz gości. Może z niej bowiem korzystać każda osoba, która do późnej nocy ogląda programy publicystyczne, czy powtórki seriali kryminalnych. Czasem, zwłaszcza jeśli ktoś miewa problemy z zaśnięciem, tymczasowa zamiana łóżka w sypialni na rozkładaną kanapę w salonie ma bardzo korzystny wpływ na psychikę.

Poza tym warto dodać, że małe kanapy rozkładane to nie tylko propozycja do kawalerek i małych mieszkań. Chociaż prawdą jest, że ograniczony metraż determinuje wybór mebli praktycznych i użytecznych, o niezbyt przesadnych gabarytach. Jednak rozkładane kanapy to propozycja, która doskonale prezentuje się także w przestronnych salonach, urządzonych w duchu minimalizmu i poszanowania przestrzeni.

Czy kanapa do salonu rozkładana nie popsuje aranżacji?

Nowoczesne rozkładane kanapy to nie kolubryny bez ładu i składu. To eleganckie, dopracowane w każdym calu meble, które pozwalają stworzyć wyjątkową aranżację. Są nie tylko funkcjonalne, ale też luksusowe, designerskie i interesujące. O ich stronie wizualnej można wypowiadać się w samych superlatywach.

Obecnie na rynku dostępny jest cały wachlarz modeli, które pozwolą Wam dobrać kanapę do salonu rozkładaną zgodnie z panującym w nim stylem. Sofa w stylu glamour, skórzana kanapa rozkładana do salonu kolonialnego, a może industrialne siedzisko z wysuwanym spodem? Zapraszamy do Italia Style, gdzie znajdziesz najbardziej wysublimowane i topowe modele w różnorodnych stylach! Nasze kanapy rozkładane nie tylko nie popsują aranżacji – wręcz przeciwnie, uczynią z niej niepowtarzalną kompozycję z najwyższej półki!

Czytaj także: Sofy rozkładane - wygode za dnia i w nocy

Przeczytaj również