Stół i krzesło - zgrana para

polecane produkty

Nowoczesny stół rozkładany Blade

Nowoczesny stół rozkładany Blade

11882.05 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Okrągły stół Infinity 70

Okrągły stół Infinity 70

2373.16 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Nowoczesny stół Nexus z ceramicznym blatem 220/116

Nowoczesny stół Nexus z ceramicznym blatem 220/116

19862.04 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Okrągły stół rozkładany Paul

Okrągły stół rozkładany Paul

14228.15 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Okrągły stół Rossk z marmurowym blatem

Okrągły stół Rossk z marmurowym blatem

4954.44 PLN
Dostępność do 45 dni
Dodaj do ulubionych


Mamy krzesło, teraz trzeba je przy czymś postawić, więc... kilka słów na temat stołu, który obecny jest niemal w każdym pomieszczeniu czy to w formie klasycznego mniejszego lub większego stołu, czy to w formie stolika, pomocnika, ławy czy chociażby samego blatu mocowanego do ściany.

Po co nam jest potrzebny stół?

Jak zwykle – dla wygody! Korzystając z tego niezastąpionego mebla, nie musimy ciągle schylać się do podłogi (podłoża w ogóle) po różnego rodzaju przedmioty potrzebne nam do czynności, które wykonujemy. Siedząc na krześle lub fotelu, mamy na wyciągnięcie ręki to, czego potrzebujemy albowiem standardowa wysokość stołu jest dostosowana do standardowej wysokości krzesła, na którym siedzimy i wynosi 75 cm – i jest to wysokość, na której znajduje się blat umieszczony na czterech podporach (nogach) przymocowanych do niego w czterech rogach. To oczywiście najprostszy kwadratowy lub prostokątny model, bo kształtów stołów też ci u nas dostatek. Ale o tym za chwilę.

Można zaryzykować stwierdzenie, że nie ma krzesła bez stołu... Albowiem fotel może zajmować miejsce solisty, ale jakoś trudno wyobrazić sobie samotnie stojące krzesło pośrodku pokoju.

Jako mebel obecny niemal na całym świecie, stół obrósł też swoistą symboliką. Pierwsza to ta związana z domem, rodziną, gdzie stół, przy którym posiłki spożywane są przez całą rodzinę, symbolizuje domowe ognisko, rodzinę, dom w ogóle jako przestrzeń życia. A z tym łączy się kolejny symbol – gościnności – związany z tradycją przyjmowania gości przy suto zastawionym stole.

Szczególnym rodzajem stołu jest ołtarz w katolickich kościołach, gdzie dokonuje się eucharystyczna przemiana chleba i wina, a wywodzi się z uczty paschalnej właśnie przy stole w Wieczerniku w czasie ostatniej wieczerzy.

Innym szczególnym rodzajem stołu jest stół okrągły – właśnie z racji swojego kształtu – nie premiujący nikogo uprzywilejowanym miejscem siedzenia. Symbolizuje on możliwość porozumienia czy nawet narodowego pojednania (u nas obrady Okrągłego Stołu z 1989 r.), a bierze swoje początki od legendy o królu Arturze i jego rycerzach zasiadających właśnie przy okrągłym stole.

W bardzo bogatej ofercie meblarskiej każdy może znaleźć coś dla siebie. Tak samo jak w przypadku innych mebli można przebierać wśród kształtów i materiałów, szukać nawet najbardziej wymyślnej formy – na pewno znajdzie się producenta, który spełni nawet najbardziej wyszukane gusta. Jest to kolejne potwierdzenie popularności tego mebla, który znaleźć można wszędzie: od kuchni po spiżarnię czy domowy warsztat, a także w gabinecie dyrektora, sali konferencyjnej czy „kanciapie” przysłowiowej bufetowej. Po prostu – obejść się bez niego nie można.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii można łączyć różne materiały i dowolnie je kształtować tworząc jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne meble. Jak choćby obecny w ofercie sklepu italiastyle.pl stół do jadalni VICTORY

 

 Połączenie szkła i drewna. A tak na marginesie: czyż jego kształt nie oddaje idealnie jego nazwy? Takie designerskie "puszczenie oka".

Są również stoły, które mogą zmieniać się w zależności od potrzeb i okoliczności i dają sporo wolności w aranżacji przestrzeni. Jak choćby ten - stół o różnych obliczach.

 

Współczesny włoski design kreuje wiele ciekawych form, z których - jako nowość w sklepie - zaprezentuję jedną, a właściwie jeden - przecież chodzi o stół. Okrągły, dający szansę porozumienia na równych warunkach i rozmowy bez uprzywilejowanej pozycji stół BOND-T.

 

Trochę mroczny i tajemniczy, jak sam agent 007...

 

To oczywiście tylko kilka słów na temat, a warto go zgłębić oczywiście w oparciu o ofertę sklepu italiastyle.pl

Zapraszam blog@italiastyle.pl 

Przeczytaj również