Stoły drewniane rozkładane — podróż w czasie!

polecane produkty

Stół Zeus MT All z rozkładanym blatem 200-250/300X106

Stół Zeus MT All z rozkładanym blatem 200-250/300X106

19218.01 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Nowoczesny rozkładany stół Maxim-200(+45+45)

Nowoczesny rozkładany stół Maxim-200(+45+45)

15891.60 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Rozkładany stół Gustave 160/190/220x90

Rozkładany stół Gustave 160/190/220x90

14216.34 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Rozkładany stół ogrodowy Belmar

Rozkładany stół ogrodowy Belmar

6814.50 PLN
Dostępność do 21 dni
Dodaj do ulubionych


Piękne meble tworzą piękne wnętrza. Ta zasada idealnie sprawdza się w czasie aranżacji stylowych wnętrz. Gdzie warto postawić stół drewniany rozkładany? Jaką funkcję pełni on w pomieszczeniu i kiedy warto zdecydować się na jego zakup? Możesz wybrać stół drewniany okrągły rozkładany lub prostokątny. Czy takie meble to propozycja tylko domu? Poznaj wszystkie cechy tych mebli.

Stoły drewniane rozkładane lub bez tej funkcji od wielu pokoleń cieszą się ogromną popularnością. Nasi przodkowie mieli dużo bardziej ograniczone możliwości zakupowe, ale mieli dostęp do surowca i podstawowych narzędzie. Dlatego kilkadziesiąt lat temu w każdym domu gościł drewniany stół. Rozkładane meble pojawiły się w sprzedaży znacznie później. I stały się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Stoły drewniane rozkładane stały się funkcjonalnym meblem dla właścicieli coraz mniejszych apartamentów. Na małych metrażach meble musiały być funkcjonalne. W ten sposób drewniane stoły rozkładane stały się obiektem pożądania wielu ludzi. Od tamtej pory wiele się nie zmieniło. Ale mieszkania typu „kawalerka” wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Z tego powodu stoły drewniane rozkładane okrągłe lub prostokątne wciąż są dobrą alternatywą dla dużych stołów. 

Stoły drewniane rozkładane — klasyka i funkcjonalność w jednym meblu

Drewno to ponadczasowy surowiec. Słoje oraz sęki, kolor jasnego brązu i kora sprawiają, że we wnętrzu panuje harmonia. W połączeniu z barwami, które występują w przyrodzie: zielenią, jasnym brązem i beżem, drewno potrafi ukoić zmęczone zmysły, wyciszyć nerwy i skutecznie pomoże odprężyć się Twojemu ciału. Stoły drewniane rozkładane zarówno w wersji stołów ogrodowych drewnianych rozkładanych, jak i stołów drewnianych rozkładanych do salonu to klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody. 

Rozkładany blat pozwala dopasować wielkość nowoczesnego stołu drewnianego rozkładanego do ilości zaproszonych gości. Podstawa tych niezbędnych mebli może mieć bardzo zróżnicowany kształt. To od niej w dużej mierze zależy efekt wizualny oraz dopasowanie produktu do poszczególnych aranżacji. 

Stoły drewniane okrągłe rozkładane — gdzie je postawić?

Stoły drewniane rozkładane to idealna propozycja niemal do każdego wnętrza. Najlepiej spełniają swoją rolę w miejscach, gdzie spotykają się członkowie rodziny, firmy lub przyjaciele. Duże stoły rozkładane drewniane zapewniają optymalną przestrzeń dla zgromadzonych ludzi w salonie, jadalni lub na tarasie. A więc taki mebel może pełnić funkcję stołu do jadalni rozkładanego drewnianego, stołu drewnianego rozkładanego do salonu oraz stołu ogrodowego drewnianego rozkładanego. To, gdzie postawisz ten funkcjonalny mebel, zależy wyłącznie od Ciebie.

Czytaj także: Stoły ogrodowe - słoneczna Italia w Twoim ogrodzie


Stoły drewniane rozkładane nowoczesne — to znaczy jakie?

Nowoczesne meble łączą w sobie kilka rodzajów materiałów, charakteryzują się prostym, minimalistycznym kształtem i dość dużą uniwersalnością. Stoły do jadalni rozkładane drewniane najczęściej mają blat złożony z dwóch elementów. Po zwolnieniu blokady oraz rozsunięciu blatu na brzegi podstawy, puste miejsce uzupełnia się dołączonymi do zestawu elementami blatu. W nowoczesnych stołach o regularnym kształcie rozłożenie i złożenie stołu drewnianego rozkładanego jest intuicyjne i proste. 

Stoły drewniane rozkładane okrągłe czy prostokątne — jakie wybrać?

Rodzaje stołów rozkładanych drewnianych:

To, jaki kształt wybierzesz, zależy wyłącznie od Twoich preferencji. W ostatnim czasie na topie są stoły rozkładane drewniane prostokątne. Jednak pozostałe modele również świetnie wpisują się w klasyczne i nowoczesne wnętrza.

Stoły rozkładane drewniane — co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na zakup stołu do jadalni rozkładanego drewnianego, czy też stołu ogrodowego drewnianego rozkładanego pamiętaj, że takie meble w łatwy sposób można odnowić. Wystarczy zeszlifować blat stołu, by usunąć z niego wszystkie rysy i przebarwienia. Po zabezpieczeniu blatu lakierem bezbarwnym ponownie można korzystać z tego pięknego mebla. 

Jeśli znudzi Ci się naturalny kolor Twojego stołu drewnianego rozkładanego do salonu, możesz kupić farbę do drewna i po usunięciu starego lakieru oraz odtłuszczeniu blatu, odrestaurować go. Paleta kolorów farb do drewna jest bardzo szeroka. W taki sposób Twój ulubiony mebel nadszarpnięty przez czas otrzyma zupełnie nowe życie. 

Składając indywidualne zamówienie na stoły drewniane rozkładane, producent może wykonać dokładnie taki mebel, jakiego potrzebujesz. Taki stół drewniany rozkładany będzie idealnie dopasowany rodzajem podstawy i jej kolorem, oraz wielkością dodatkowych elementów blatu do Twoich potrzeb. Na co dzień można korzystać z mebla w wersji 4-osobowej, ale okazjonalnie da się go rozłożyć na przykład do wersji 10-osobowej. 

Wybierając stół okrągły rozkładany drewniany na jednej nodze, na dwóch lub czterech, postaw na produkt o najwyższej jakości. Stół drewniany rozkładany to mebel, przy którym często toczy się życie całej rodziny. Wspólne posiłki, nauka dzieci, rozgrywki w gry planszowe — to wszystko sprawia, że jest on narażony w dużym stopniu na uszkodzenia. Z tego powodu postaw na najwyższą jakość włoskich producentów mebli. W Italia Style znajdziesz stoły drewniane rozkładane, które spełnią Twoje oczekiwania pod każdym kątem. Sprawdź naszą ofertę!

Zobacz również: Ławy kawowe - dobry sposób na funkcjonalne wnętrzne

Przeczytaj również