PROMOCJA - 12 % NA WSZYSTKO PO ZAPISANIU SIĘ DO NEWSLETTERA

PROMOCJA BLACKWEEK -15% WRAZ Z KODEM BLACKWEEK15 NA WYBRANE PRODUKTY - SPRAWDŹ TUTAJ

    Meble są elementem, które odgrywają ważną (jeśli nie najważniejszą!) rolę w budowaniu wizualnej atrakcyjności naszych mieszkań. Co zrobić, jeśli nie mamy dużego budżetu? Czy musimy pogodzić się z tym, że nasze mieszkanie będzie nijakie i nieciekawe? Nic podobnego!

    Wystarczy poszukać sposobów na oszczędności. Jedną z metod, które pozwalają urządzić ładne wnętrze, nie czyszcząc przy tym konta do zera, jest zakup mebli od producenta. Jeśli suma, którą możemy przeznaczyć na urządzenie mieszkania, jest niewielka, powinniśmy też skupić się na najpotrzebniejszych i najbardziej funkcjonalnych meblach. Umówmy się, królewski szezlong nie jest nikomu potrzebny do życia, za to wygodna kanapa, szafa i komoda już tak. Skupimy się dziś na tych ostatnich elementach wyposażenia.

    Tanie komody od producenta to nie jedyny sposób na oszczędności, choć niewątpliwie ma bardzo dużo plusów. W tym wpisie podpowiemy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów, aby być maksymalnie zadowolonym z naszej taniej komody. Powiemy też, ile optymalnie kosztuje ekonomiczna komoda (tania to przecież pojęcie względne!) i jakie czynniki mają wpływ na cenę.

    Dlaczego warto postawić na tanie komody od producenta?

    Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle warto rozważyć zakup komody od producenta. Na czym na pewno zyskamy? Oto lista:

    • Najistotniejszą kwestią jest pominięcie marży. Sklepy meblowe muszą zarabiać, więc siłą rzeczy, ich asortyment będzie droższy. Komody od producenta są po prostu tańsze.
    • Unikamy długiego łańcucha dostaw – wybrana przez nas komoda trafia bezpośrednio w nasze ręce. Ryzyko uszkodzenia w wieloetapowym transporcie spada do minimum.
    • Nie każdy o tym wie, ale często producent oferuje dużo większy wybór danego modelu taniej komody, niż obserwujemy w sklepach. Dystrybutorzy mebli wybierają asortyment, który według nich sprzeda się najlepiej, a producent oferuje pełen wachlarz.
    • Kupując tanią komodę od producenta, nie musimy martwić się o ewentualny długi proces gwarancyjny. W przypadku uszkodzenia lub wady nie czekamy na decyzję, czy wina leży po stronie producenta, czy sklepu, dystrybuującego meble.
    • Decydując się na komody od producenta krajowego, unikamy naliczenia wysokich kosztów transportu z zagranicy oraz wspieramy polską gospodarkę.

    Czytaj także: Biała komoda – poznaj zalety klasycznych mebli

    Tanie komody – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

    Fakt, że chcemy oszczędzić i szukamy taniej komody do sypialni, nie oznacza, że jest nam wszystko jedno, jaki model kupimy. Podczas wyboru warto przede wszystkim porównać ceny różnych komód od producentów i zestawić je z naszymi wymaganiami. Dla jednych istotne będzie, aby komoda miała same szuflady, inni będą chcieli, aby miała np. szufladę i zamykane szafki.

    Kolejna sprawa – między oszczędnością a bylejakością nie stawiamy znaku równości! Jeśli ktoś próbuje nam wmówić, że te pojęcia idą w parze, my chcemy wyrazić zdecydowany sprzeciw. Tanie komody od producenta mogą być wykonane starannie, posiadać ładne wykończenia i prezentować się naprawdę atrakcyjnie. Naturalnie, niska cena powinna być podstawą do tego, aby sprawdzić np. jakość zawiasów, czy prowadnic w szufladach. To elementy, które mogą mieć wpływ na wygodę korzystania z naszej taniej komody. Inna kwestia to sprawdzenie, w jaki sposób są łączone poszczególne elementy i czy mebel jest solidny. Owszem, chcemy kupić tanią komodę, ale to nie znaczy, że ma nam ona służyć jedynie kilka miesięcy!

    Ile kosztuje tania komoda i co ma wpływ na cenę?

    Tanie komody od producenta można kupić za naprawdę rozsądną cenę. Jednak może się ona znacznie różnić, w zależności od modelu, czy rozmiaru. Naturalnie tańsze będą meble o małych gabarytach. Tanie komody od producenta o szerokości ok. 60 cm można dostać już za 200 zł, a taką o szerokości 130 cm kupimy za 300 zł! Dla ceny istotna będzie też ilość szuflad – im więcej, tym cena będzie nieco wyższa.

    Kolejną kwestią, która ma wpływ na niewielką cenę, jest materiał. Bardzo tanie komody są zwykle wykonane z płyty drewnopodobnej, np. MDF. Ten rodzaj tworzywa występuje w wielu różnorodnych wzorach i wybarwieniach, dlatego z łatwością dopasujemy komodę do pozostałych elementów w salonie.

    Tanie komody do sypialni czy pokoju dziennego są dość proste, najczęściej pozbawione charakterystycznych, stylistycznych atrybutów. Z jednej strony to duży plus, ponieważ są dość uniwersalne wizualnie, jednak jeśli szukamy taniej komody w stylu ludwikowskim, to możemy mieć problem. 

    Zobacz również: Co postawić na komodzie, a co na kominku

    Gdzie kupić komodę tanią, ale nie od producenta?

    Pora na kilka wskazówek, skąd jeszcze możemy wziąć tanią komodę, jeśli nie chcemy kupować jej bezpośrednio od producenta. Są jeszcze inne sposoby, aby za niewielkie pieniądze nabyć ładną komodę.

    Tanie elementy wyposażenia można kupić na wyprzedażach. Warto rozejrzeć się za akcjami promocyjnymi, ponieważ jest to szansa na kupienie lepszych jakościowo mebli za relatywnie małe pieniądze. Niezłym pomysłem jest też przejrzenie asortymentu meblowych outletów, które oferują końcówki różnych kolekcji. Ewentualnie możemy rozejrzeć się za tanimi komodami do salonupowystawowymi lub używanymi. W przypadku tych ostatnich warto jednak osobiście obejrzeć mebel i sprawdzić, czy jest w dobrym stanie. Jeśli będzie wymagał renowacji, warto przeliczyć, czy to nam się kalkuluje.

    Czy tanie komody muszą być nieatrakcyjne?

    A czy trawa jest zielona? To zależy od pory roku! Podobnie jest z każdym rodzajem mebli. Cena nie ma wpływu na wygląd, za to my mamy wpływ na to, jaki model wybierzemy. Tanie komody są zwykle proste i nieskomplikowane, jednak często możemy dobrać kolor płyty MDF, z jakiego będzie zrobiona lub nawet samodzielnie wymienić uchwyty od szuflad na bardziej eleganckie. Z kwestią atrakcyjności tanich mebli jest tak, że wiele też zależy od naszej inwencji. Jeśli stawiamy na tanią komodę, postarajmy się, aby ją elegancko udekorować. Postawmy na niej wazon z kwiatami, designerski zegar lub zestaw aromatycznych świec. To dobry sposób, aby wizualnie dodać komodzie nieco animuszu.

    Przeczytaj również

    Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia there live the blind texts.