W jakim łóżku spać, by się wyspać?

polecane produkty

Łóżko Exige 160x200

Łóżko Exige 160x200

21672.60 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko Dafne 160x200

Łóżko Dafne 160x200

13359.03 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko Mademoiselle Chic 160x200

Łóżko Mademoiselle Chic 160x200

31419.12 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko/ metalowy stelaż pod materac 80x200cm

Łóżko/ metalowy stelaż pod materac 80x200cm

938.98 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko/ stelaż pod materac 140/160x200cm

Łóżko/ stelaż pod materac 140/160x200cm

1382.77 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko Handsome Light 160x200

Łóżko Handsome Light 160x200

10333.23 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Łóżko kojarzy nam się ze snem i wypoczynkiem. Czasem jednak jest to miejsce, w którym jemy niedzielne, spokojne śniadania, czytamy lub harcujemy z dzieciakami (włącznie ze skakaniem po nim). Z tego powodu musi być to nie tylko miękki i przytulny mebel, ale także mocny i wytrzymały.

Jakie łóżko do małej sypialni?

Nie powiemy Ci, że jak najmniejsze, bo dobrze wiemy, że nic nie gwarantuje spokojnego snu tak dobrze, jak wolna przestrzeń. Podpowiemy jednak jakie dwa rozwiązania wziąć pod uwagę, aby optymalnie wykorzystać miejsce w pomieszczeniu. Dobrze jest zwrócić uwagę na łóżka do sypialni z szerokim zagłówkiem, który pełnić będzie rolę stolika nocnego. Wygląda to niezwykle interesująco, a Ty zyskujesz przestrzeń, na której może stanąć lampka nocna, budzik, kolekcja książek czy płyt. W małej sypialni często brakuje miejsca na dodatkowe meble. Dlatego polecamy łóżka drewniane z szufladami, które mogą zastąpić komodę lub być przydatnym schowkiem np. na ręczniki i świeżą pościel.

Okrągłe łóżka — hit czy kit?

Okrągłe łóżka są wciąż niezwykle rzadko spotykane. A szkoda, bo same w sobie stanowią ciekawą dekorację sypialni. Ich dodatkową zaletą jest dostępność „z każdej strony”. Takie łóżko spektakularnie wygląda postawione na środku pomieszczenia, nieprzytłoczone żadnymi dodatkowymi dekoracjami i meblami. Gdy wybierzesz model w mocnym kolorze i umieścisz go w pokoju zdominowanym przez jasne, neutralne barwy uzyskasz niezwykle interesujący efekt. Naszym zdaniem okrągłe łóżka tapicerowane to mega gorący hit, ale ostrzegamy… będą nadawać się tylko do przestronnych sypialni.


lóżko z pikowanym zagłówkiem


Regulowany zagłówek — po co to komu?

Łóżka tapicerowane od lat są niezwykle popularne. Wszystko dzięki ich wytrzymałości i przyjemnemu obiciu. Jeżeli dodamy do tego regulowany zagłówek, którego wysokość można dostosować do swoich preferencji oraz możliwość rozłożenia części zagłówka, tak aby tworzył wygodny stolik na środku łóżka, mamy definicję mebla idealnego. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które lubią w sypialni czytać lub oglądać telewizję. Funkcjonalności dodają takim łóżkom wygodne podłokietniki, na które odłożyć można telefon, książkę lub okulary.

Co zrobić, gdy łóżko skrzypi?

Skrzypiące łóżko nie sprzyja pełnemu relaksowi i dobremu wysypianiu się. W ekstremalnych sytuacjach potrafi nawet zbudzić sąsiadów. Warto znać pewne triki, dzięki którym można zażegnać ten problem. Jeżeli źródłem nieprzyjemnych dźwięków jest drewniana rama, należy dokręcić wszystkie śruby — z reguły te poluzowane skrzypią. Jeżeli to nie zadziała, spróbuj przy użyciu gumowych lub plastikowych podkładek oddzielić drewno od śrub. Gdy mamy łóżka metalowe dobrze zadziała naoliwienie wszystkich miejsc styku i łączeń. W przypadku skrzypienia spowodowanego przez stelaż dobrze sprawdzi się użycie gumowych tulejek i odizolowanie go od ramy. Często źródłem nieprzyjemnych dźwięków może być stary, zużyty materac. Tutaj, jak się domyślasz, jedynym rozwiązaniem będzie jego wymiana.

Pierwsze łóżko dla dziecka.

Pierwsze „dorosłe” łóżko jest dla dziecka niesamowitym doświadczeniem i ogromnym krokiem w dojrzałość. Koniecznie należy zwrócić uwagę na stabilną konstrukcję, by maluch bez obaw mógł bawić się i skakać — tutaj dobrze sprawdzą się łóżka drewniane. Koniecznie sprawdź, czy rama nie posiada ostrych kantów, które mogą wyrządzić bawiącemu się dziecku krzywdę. Dobrym rozwiązaniem na lata może być mebel, który rośnie razem z dzieckiem. Oprócz funkcjonalności łóżka liczy się także jego wygląd. Dziewczynkom na pewno przypadną do gustu gięte łóżka metalowe, które swoją estetyką nawiązują do baśni Disneya. Chłopców z kolei fascynują łóżka lakierowane w kształcie wyścigówek lub pirackich statków. Warto mieć na uwadze gust malucha podczas takiego wyboru. 

łóżko tapicerowane bez pojemnika


Przegląd najpopularniejszych materacy.

Skoro o materacach mowa... Wiesz jak wiele rodzajów dostępnych jest na rynku? W tym akapicie przedstawiamy Ci 4 najpopularniejsze. Materace sprężynowe są stosunkowo tanie, ale z reguły to modele twarde. Jeżeli lubisz miękkie lub średnie legowisko, stanowczo odradzamy. Materace kieszeniowe są niezwykle elastyczne i świetnie sprawdzą się dla par, dzięki brakowi połączenia między sprężynami. Warto też zwrócić uwagę na lateksowe materace, które idealnie dostosowują się do kształtu kręgosłupa, gwarantując zdrowy sen. Materac z pianki wysoko elastycznej oprócz zalet poprzednika zapewnia także doskonałą wentylację.

Ciekawostką może być nowość na rynku, czyli futon. Opiera się on na pomyśle sprzed ponad 2 milleniów. Składa się z bawełny i płótna. Oprócz elastyczności jego ogromną zaletą jest wysoka wentylacja latem i grzanie zimą.

Przeczytaj również