Włoskie tkaniny obiciowe- wytrzymałość i styl


Włoscy projektanci bazują jedynie na wysokiej jakości surowcach i materiałach. Nie sposób nie wspomnieć więc o używanych przez nich tkaninach, które cechuje solidne wykonanie i wyjątkowy design. Tworzone są one na potrzeby mebli tapicerowanych umieszczanych wewnątrz, jak i mebli ogrodowych, które użytkowane są na balkonach, tarasach i w ogrodach. Szeroki wybór tkanin pozwala zarówno na wykonanie wielu elementów wyposażenia, jak i odświeżenie ich wyglądu. 

Włoskie tkaniny tapicerskie są doceniane na całym świecie za ich odporność na ścieranie, zabrudzenia oraz inne efekty użytkowania. To wysokiej klasy materiały, których zakup jest w pełni trafiony. Pojawiają się one na krzesłach, hokerach, pufach, fotelach, łóżkach, sofach, narożnikach itp. Często wykonywane są z nich również zasłony, narzuty, poduszki i inne elementy dekoracyjne. Włoscy projektanci używają ich do tworzenia eleganckich dodatków, jak i luksusowych mebli, które zachwycają wyglądem.

Ekskluzywne tkaniny włoskie znajdują się także w asortymencie Italia Style, by każdy mógł umieścić je w swoim domu, biurze czy innym miejscu.

Szeroki wybór kolorów i wzorów

Za to właśnie uwielbiamy włoskie tkaniny- nie dość, że są one mocne i przyjemne w dotyku, to jeszcze włoskie fabryki dają nam ich szeroki wybór pod względem formy, wybarwienia, wzorów, grubości i innych parametrów.

To zarówno materiały z włókien naturalnych, idealne dla miłośników tego, co ekologiczne, jak i włókien sztucznych, wyjątkowo wytrzymałe i idealnie sprawdzających się na dworze. Wiele naszych mebli tapicerowanych posiada ściągane pokrowce, dzięki czemu można w każdej chwili odświeżyć ich wygląd czy wygodnie wyczyścić zabrudzenia. Poza tym również krzesła czy łóżka można dowolnie dopasowywać do aranżacji i własnych preferencji zmieniając ich tapicerowane elementy za pomocą kilku ruchów.

Wszystko to możliwe jest właśnie dzięki włoskim tkaninom obiciowym, które stwarzają nieograniczone możliwości tworzenia mebli.

Tkaniny włoskie w sklepie internetowym

W Italia Style znajdziecie Państwo wiele rodzajów tkanin włoskich. Są to zarówno uniwersalne tkaniny do swobodnego użytku np.: tkanina Coco, która jest odporna na zadrapania, sól, promienie UV oraz chlor, jak i tkaniny o ciekawym wyglądzie np.: tkanina pikowana Nord Wool z wygniatanym roślinnym wzorem.

Wiele naszych tkanin to także artykuły trudnopalne, antyalergiczne oraz antybakteryjne, co sprawia, że doskonale się one nadają do pomieszczeń medycznych, jak i do produkcji mebli kontraktowych, które wymagają użycia najlepszych surowców.

Dzięki tkaninom tapicerskim Italia Style, każdy może stworzyć takie meble, o jakich marzy, zarówno pod względem koloru, faktury, jak i innych cech. Świetnie sprawdzają się one także w domach alergików czy w otoczeniu dzieci.

W naszym asortymencie znajdują się także tkaniny outdoorowe, odporne na grzyby i inne czynniki zewnętrzne. To materiały oddychające, łatwe do czyszczenia wodą i naturalnymi środkami. Zapewnią one wygodę użytkowania na każdym tarasie czy werandzie. 

Przeczytaj również