Wybieramy duże szafy do sypialni i nie tylko - szyte na miarę, lustrzane, przesuwne

polecane produkty

Szafa 3-drzwiowa Nostalgia H220

Szafa 3-drzwiowa Nostalgia H220

9303.72 PLN
Dostępność do 21 dni
Dodaj do ulubionych
Szafa 4-drzwiowa Nostalgia H220

Szafa 4-drzwiowa Nostalgia H220

11033.10 PLN
Dostępność do 21 dni
Dodaj do ulubionych
Biała szafa przesuwna Ottica

Biała szafa przesuwna Ottica

5972.02 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Duża szafa Mayra

Duża szafa Mayra

5827.51 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
6-drzwiowa szafa Eva Walnut

6-drzwiowa szafa Eva Walnut

14527.53 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Szafa Butterfly jednodrzwiowa

Szafa Butterfly jednodrzwiowa

9729.30 PLN
Dostępność do 45 dni
Dodaj do ulubionych


Duża szafa wolnostojąca z lustrem czy taka wbudowana – który wariant będzie lepszy? Duże szafy z lustrem na wymiar czy takie, które można kupić już gotowe w sklepie? Sprawdź, jakie byłoby najlepsze rozwiązanie do Twojej sypialni. Idealna szafa do sypialni – jak powinna być? Jeśli zastanawiasz się nad dużą szafą z lustrem dla całej rodziny, zdecyduj się na nasze duże szafy wnękowe do sypialni z lustrem lub wolnostojące.

Duża szafa z lustrem, która zwykle zajmuje całą ścianę, jest idealna dla większych rodzin. Pozwala ona odpowiednio uporządkować całe wnętrze, ponieważ oszczędzasz miejsce w innych pomieszczeniach, a Twoje przedmioty są skupione i uporządkowane w konkretnych miejscach w szafie. Zorganizuj z nami swoją sypialnię – sprawdź nasze podpowiedzi, jak wybrać idealne duże szafy z lustrem!

Szafy do sypialni - duże szafy z lustrem - dlaczego są tego warte?

Zaprojektowane na zamówienie duże szafy z lustrem do sypialni dodają wizualnej lekkości wnętrzu, czy to całkowicie przeszklone, z lustrem, czy wyposażone w gładkie, błyszczące fronty dookoła. Oprócz atrakcyjności wizualnej ten rodzaj szafy o nadmiarowej pojemności, ma swoje zalety w aranżacji wnętrz. Zdecydowanie jest to lepszy wariant dla obszernej sypialni niż osobna mała szafka dla każdego we wszystkich pokojach w domu.

Duża szafa z lustrem i szufladami - biała, szara, czarne fronty

Duże szafy z lustrem i szufladami do sypialni, pokoju, przedpokoju, sprawdzają się szczególnie dobrze w dużych wnętrzach. Zwłaszcza te o regularnych kształtach, które pozwalają na różne aranżacje drzwi (fronty dużej szafy możesz wymieniać i w razie potrzeby dostosować je do swojej aktualnej aranżacji – jednak lustro jest najbardziej uniwersalne). Idealna szafa pozwala wygodniej posortować rzeczy:

Jeśli szafa otwiera się w tradycyjny sposób, lustro może być na zewnątrz lub warto też wybrać szafę z lustrem naklejonym od wewnętrznej strony drzwi.

Duża szafa z lustrem w sypialni – czy warto wybrać taką na zamówienie, czy kupić już gotową?

W zarządzaniu przedmiotami i szafą w sypialni warto poznać podstawową, nieco zaskakującą zasadę - im większa, schludniejsza szafa w sypialni, tym mniej uwagi przyciąga. W sypialni duże szafy z lustrem na całą wysokość najlepiej sprawdzą się bez uchwytów, z gładkim jasnym frontem. Stylowe i bardzo ciekawe są również lustra do szafy, a ich wersje są różne – w tym mogą być nawet lekko kolorowe np.: przyciemniane lub zabarwione na granatowo czy róż. Najlepiej, aby szafa sypialniana nie posiadała kontrastowych ram oddzielających jej od przestrzeni reszty aranżacji. Duża szafa z lustrem dodaje lekkości, sypialnia i sprawia, że jest ona optycznie większa i bardziej przejrzysta.

Czytaj także: Szafy przesuwne: przechowywanie nigdy nie było aż tak proste!


Duże szafy z lustrem wnękowe do sypialni

Duża szafa z lustrem nie jest zarezerwowana tylko na sypialnię. Ta szyta na miarę szafa świetnie sprawdzi się również w innych wnętrzach:

Ta wersja szafy jest wielofunkcyjna, może służyć jako wygodny schowek lub szafki kuchenne. Jeśli to możliwe, zaaranżuj w kuchni dużą „garderobę” na naczynia, przyprawy i wydziel w niej miejsce na małą spiżarnię. W takich wnętrzach posłuży jako estetyczny schowek!

Duże szafy z lustrem w zabudowie

Dużaszafa wnękowa zlustrem z półprzezroczystymi drzwiami, dla tych, którzy chcą nie tylko utrzymać idealny porządek w szafie, ale również o niego zadbać! Trochę zaskakujące, ale i praktyczne – zawsze wiesz, gdzie co jest. Zawartość szafy powinna być stworzona za pomocą np. klucza kolorystycznego. Osoby posiadające ubrania we wszystkich kolorach tęczy mogą graficznie udekorować pomieszczenie - czarno-białe, szafa stanie się wtedy mocnym i bardzo dekoracyjnym akcentem we wnętrzu.

Duże szafy z lustrem dla facetów – typ męski

W pomieszczeniu i aranżacji z taką dużą szafąz lustrem dobrze wymieszają się dodatki z metalowymi elementami - jasne krzesło z dzianiny, łóżko z prostą metalową ramą. Oświetlenie? Inspiruj się stylem industrialnym, takim jak lampa z hakiem naściennym. Rolę dekoracji mogą pełnić wielkoformatowe czarno-białe fotografie:

Jeśli są tkaniny i tapicerki, imitacje skóry, elegancka wełna - efekt atrakcyjny, bardziej romantyczny. Fiolet, metal, czerń i biel w połączeniu z ciemnym drewnem będą bardziej „drapieżne”. Możesz je złagodzić dobierając dodatki z szarej i miękko układającej się tkaniny.

Czytaj także: Szafy z półkami - czy mają przewagę nad szafami klasycznymi?

Duża szafa z lustrem i komodą 300 cm

Ważne jest też wnętrze dużej szafy z lustrem - na koszule i kurtki trzeba przeznaczyć 85 cm w pionie, na spodnie na wieszaku - 70 cm, zawieszone na klipsach - 130 cm.

Duże szafy z lustrem w stylu japońskim

Duże szafy z lustrem są idealne do pomieszczeń, w których spokój jest najważniejszy! Półprzezroczyste panele szafek podzielone aluminiowymi listwami przypominają japońską ścianę. Meble dodatkowe (fotele, szafki nocne, torby) powinny być niskie i podłużne, aby cechowały je styl japoński. Polecamy delikatne oświetlenie, cienie mogą przypominać formy origami. Jeśli na przykład chcesz dodać obrazy, rysunki orientalne – to wybierz te malowane piórkiem. Kolorystyka ścian i tkanin – najlepiej jasne, „prane”, zbliżone do papieru czerpanego. Decydując się na dużą szafę z lustrem w stylu japońskim na zamówienie należy wziąć pod uwagę, że jej głębokość powinna wynosić co najmniej 60 cm. Planując długość drążków pamiętaj, że powinieneś mieć miejsce na 10 wieszaków na sukienki lub koszule ok. 30 cm, 10 wieszaków na kurtki lub płaszcze – podwójne.

Duże szafy z lustrem do sypialni i nie tylko

Sypialnia to idealne miejsce na zorganizowanie praktycznej dużej szafy z lustrem. Jednak ten praktyczny, pojemny mebel doskonale sprawdzi się również w innych pomieszczeniach – w korytarzach, pokojach dziecięcych, salonach, przedpokojach itp.

Przeczytaj również