Sypialnia z łóżkiem piętrowym z biurkiem - nasze wskazówki dotyczące jej umeblowania

polecane produkty

Metalowe, trzyosobowe łóżko piętrowe

Metalowe, trzyosobowe łóżko piętrowe

1263.70 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Metalowe łóżko piętrowe

Metalowe łóżko piętrowe

1206.88 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Metalowe łóżko piętrowe z drewnianymi listwami

Metalowe łóżko piętrowe z drewnianymi listwami

1404.41 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko Lovely Chic 160x200

Łóżko Lovely Chic 160x200

11905.17 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Drewniane łóżko Giotto Curvo Fregio 180cm

Drewniane łóżko Giotto Curvo Fregio 180cm

8431.35 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko Apollo

Łóżko Apollo

8713.32 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko Donovan

Łóżko Donovan

13156.08 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko Fortcom

Łóżko Fortcom

9459.93 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych
Łóżko Fordox

Łóżko Fordox

10119.21 PLN
Dostępność do 31 dni
Dodaj do ulubionych


Łóżka loftowe (piętrowe z biurkiem) od kilku lat zyskują na popularności. Głównymi przyczynami tego sukcesu jest komfort, jaki zapewniają i różnorodność oferowanych modeli. Gdy przestrzeń w sypialni jest ograniczona, łóżko piętrowe z biurkiem może być świetnym wyborem. Rzeczywiście możesz wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem, aby umieścić tam komodę, biurko lub inne elementy.

Planujesz kupić łóżko piętrowe z biurkiem dla siebie lub dla swoich dzieci? Czy to naprawdę praktyczne? Jakie są zalety łóżka piętrowego? Odpowiedzi znajdziesz w kolejnych akapitach.

Sypialnia z łóżkiem piętrowym z biurkiem — jakie są zalety?

Łóżka piętrowe z biurkiem na dole to świetny pomysł na oszczędność miejsca w małych sypialniach. Rzeczywiście, nie ma nic lepszego niż łóżko typu loft zainstalowane w stosunkowo dużej sypialni dla dorosłych, aby była ona wizualnie bardziej przestronna, a w rzeczywistości bardziej funkcjonalna i komfortowa. Dodatkowo łóżko piętrowe dla dorosłych to łóżko oszczędzające miejsce, ponieważ tworzy realną dodatkową przestrzeń w sypialni, pozwalając na wykorzystanie całej przestrzeni pod meblami.

Łóżko piętrowe z biurkiem i szafą pod spodem

Pod łóżkiem piętrowym możesz umieścić komodę, półki, rozkładaną sofę lub małą dostawkę. Możesz również wykorzystać tę samą przestrzeń jako kącik do czytania, kącik komputerowy, a nawet przestrzeń przeznaczoną do pracy. Tego typu układ przyciąga coraz więcej osób pracujących w domu.

Niezależnie od tego, czy jest to sypialnia dorosłych, dziecięca czy gościnna, łóżko piętrowe z biurkiem umożliwia stworzenie eleganckiego i nowoczesnego wystroju wnętrza.

Łóżko piętrowe z biurkiem i szafą - dodatkowa przestrzeń do przechowywania

Jeśli łóżko na antresoli jest tak atrakcyjne, to dlatego, że oferuje dodatkową przestrzeń do przechowywania w pokoju, której często brakuje. Jeśli nie potrzebujesz miejsca do pracy, możesz nadal dobrze wykorzystać dodatkową powierzchnię, przechowując na przykład pudła, książki, buty lub ubrania pod łóżkiem piętrowym.

Dodatkowa przestrzeń do pracy i zabawy

Łóżko piętrowe z biurkiem na dole zapewnia również przestrzeń do pracy i zabawy, którą zawsze warto mieć. Idealnie pasuje do małej sypialni, pozwalając zwolnić miejsce na podłodze. Mając dużo miejsca w swoim pokoju, możesz pomieścić więcej osób i cieszyć się bardziej funkcjonalną przestrzenią. Ponadto dzieci na ogół uwielbiają łóżka piętrowe i wygląd domku.

Czytaj także: Łóżka piętrowe - odkryj świat z nowej perspektywy

Szeroka gama stylów łóżek piętrowych z biurkiem

Łóżka piętrowe z biurkiem dostępne są w szerokiej gamie stylów. Na przykład drewniane łóżko na antresoli sprytnie podkreśla urok sypialni w tradycyjnym stylu. Metalowe łóżko piętrowe z biurkiem jest bardziej odpowiednie do nowoczesnych sypialni.

Dodatkowa przestrzeń dla rodzin

Łóżko na antresoli to idealny mebel dla powiększających się rodzin. Często przyjmujesz gości, ale ogranicza Cię ilość miejsca w Twoim domu? Kupno łóżka piętrowego może być idealnym rozwiązaniem, aby Twoi goście mogli wygodnie się wyspać.


Jak urządzić sypialnię z łóżkiem piętrowym z biurkiem pod spodem?

Łóżko piętrowe z biurkiem pod spodem może być czymś więcej niż tylko łóżkiem. Jest tak wiele sposobów na zorganizowanie pokoju z takim meblem, że czasami może być trudno wybrać, co jeszcze umieścić pod łóżkiem piętrowym, aby zoptymalizować dostępną przestrzeń.

Oto kilka pomysłów na efektywne zorganizowanie sypialni z łóżkiem piętrowym:

Możesz użyć łóżka piętrowego, aby nadać sypialni bardziej przytulny i zachęcający wygląd. Zmień swoje łóżko piętrowe z biurkiem pod spodem w doskonałe miejsce do relaksu, wykorzystując przestrzeń pod łóżkiem jako mały salon lub gabinet. Umieść pod łóżkiem dużą sofę z małym stolikiem. Dzięki temu będziesz mieć nie tylko miejsce na powitanie swoich gości, ale także miejsce na relaks podczas codziennych czynności, takich jak czytanie czy haftowanie.

Łóżko piętrowe z biurkiem na dole - wskazówka dla pracujących zdalnie z domu

Mała wskazówka - używaj łóżka piętrowego tylko do spania w nocy, a sofy poniżej do relaksu w ciągu dnia. Może to pomóc w stworzeniu rutyny, zwłaszcza jeśli pracujesz w domu i czasami trudno jest oddzielić czas pracy od czasu osobistego. Ten układ pomoże Ci uporządkować Twój dzień.

Zobacz również: Jakie łóżko wybrać, aby się wyspać?

Przestrzeń pod piętrowym łóżkiem nie tylko na biurko i szafki

Dodaj bardzo wygodne pufy pod łóżkiem, aby stworzyć bardziej zrelaksowaną atmosferę. Wybierz kolor i rozmiar pufy zgodnie z Twoim łóżkiem piętrowym. Jasne kolory są świetne, jeśli planujesz kontrastować kolory łóżka. Pufy można łatwo przenosić, jeśli zdecydujesz się zmienić wystrój swojego pokoju. Możesz również zawiesić lampę lub zainstalować lampę podłogową pod łóżkiem piętrowym, aby stworzyć cieplejszą atmosferę.

Nawet jeśli Twój układ pozwala na stworzenie wielu przestrzeni w jednym pomieszczeniu, pamiętaj, że jest to sypialnia. Wybierz również stonowane oświetlenie, aby atmosfera była bardziej przytulna.

Jeśli jesteś fanem minimalistycznego wystroju, udekoruj przestrzeń pod łóżkiem piętrowym kilkoma poduszkami podłogowymi i dywanikiem. Cel wykorzystania tych akcesoriów to stworzenie wygodnego, wielofunkcyjnego i niskobudżetowego kącika.

Skonfiguruj przestrzeń biurową - łóżko piętrowe z biurkiem i szafą

Jeśli pracujesz w domu lub masz tendencję do przynoszenia pracy do domu, dlaczego nie przekształcić przestrzeni pod łóżkiem piętrowym w przestrzeń dedykowaną Twojej aktywności zawodowej? Mając to na uwadze, masz dwie opcje. Pierwszą z nich jest zakup specjalnie zaprojektowanego łóżka piętrowego z biurkiem pod spodem. Drugi ma na celu dostosowanie zwykłego łóżka piętrowego poprzez dodanie kilku półek i dodatkowego biurka.

Możliwe jest stworzenie minimalistycznego biura poprzez dodanie prostej półki pełniącej funkcję biurka oraz krzesła. Jeśli masz dużo materiałów biurowych i potrzebujesz bardziej zorganizowanej przestrzeni, wybierz więcej regałów. Nie wahaj się dodać organizery i inne akcesoria, które ułatwią Ci codzienne życie. Ta przestrzeń jest z pewnością zarezerwowana dla sfery zawodowej, ale absolutnie nie może zabraknąć w niej Twojej osobowości.

Nie wahaj się więc dodać roślinę, która produkuje tlen, będzie idealnym dodatkiem do Twojego pokoju!

Rozważ dodanie wygodnego fotela lub małej ławki w jednym z pustych rogów pokoju, aby zrównoważyć meble w aranżacji. W dużym pokoju można urządzić pełniejszą część wypoczynkową z sofą i bocznym stolikiem.

Przeczytaj również